Repertuar już dostępny! Zapraszamy do zakupu biletów!

Stowarzyszenie Teatralne „Ingenium” jest powstałą w 2009 roku Organizacją Pożytku Publicznego. Od samego początku naszym głównym celem była realizacja spektakli musicalowych na wysokim poziomie, w których błyszczałyby dzieci i młodzież, zamiast być tylko dodatkiem do dorosłych aktorów. Spektakle miały z założenia nieść pozytywne przesłanie, być na czasie i konkurować z produkcjami profesjonalnych teatrów. I ten cel, pośród wielu innych, realizujemy wytrwale już ponad dekadę. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy naszym pierwszym ogromnym sukcesem była premiera musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas” w lipcu 2010 roku. Wtedy, z ponad 60 aktorami na scenie i zespołem na żywo rozpoczęliśmy naszą przygodę.

Od tego czasu, dzięki ludziom dobrej woli, przygotowaliśmy kolejne spektakle – „Trudne Pytania – musical o sile ludzkich marzeń!” czy „Chłopcy z Placu Broni”. W grudniu 2016 roku swoją premierę miał również wyjątkowy koncert „Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway!”. Nasze projekty wystawiliśmy już ponad sto pięćdziesiąt razy w całym kraju! A na scenach takich jak Teatr Wielki w Poznaniu, Sala Kongresowa PKiN w Warszawie czy Hala Stulecia we Wrocławiu obejrzało nas na żywo ponad 50 000 osób. Współpracowaliśmy z wieloma wybitnymi choreografami, instruktorami śpiewu a nawet iluzjonistami. Spędziliśmy tysiące godzin prób i całe tygodnie wyjazdów na tworzeniu i doskonaleniu kolejnych spektakli.

Od samego początku opieramy swoją działalność o wolontariat, dając szansę każdemu zdolnemu dziecku, które kocha tańczyć, śpiewać, występować. Nasi młodzi artyści mogą nieodpłatnie uczestniczyć w oferowanych zajęciach. Zapraszamy więc do wsparcia naszej działalności 1% Państwa podatku. Nie ukrywamy, że jesteśmy otwarci na współpracę patronacką, sponsorską, gdyż zależy nam na jeszcze intensywniejszej pracy, podczas gdy często blokują nas zupełnie przyziemne sprawy.

Aktualnie jest nas około 50-tka i niedawno wystawiliśmy swoją największą dotychczas premierę – „Ponad Strachem”! Ale to jeszcze nie koniec! Nasze spektakle to zawsze ponad dwadzieścia śpiewanych na żywo utworów, choreografia na wysokim poziomie, niesamowita muzyka, zjawiskowe oświetlenie i profesjonalne nagłośnienie. Jednym słowem wielkie widowisko muzyczne, w którym króluje pozytywne przesłanie. Zaufały nam setki rodziców, nauczycieli i wychowawców z całej Polski. Tworzymy widowiska dla dzieci i dorosłych, szkół i rodzin, każdego, kto kocha musical jak my – lub chce się tą miłością od nas zarazić.

Do zobaczenia!

2023
fot. M. Dietrich

Kolejny rok poświęcamy na wielkie powroty, castingi i nagrania! Na zdjęciu nowa odsłona “Cudownych Musicali”, w toku praca nad płytą “Ponad Strachem” – to będzie nasz rok!

fot. Mateusz Dietrich

fot. Dawid Linkowski

Nadszedł ten dzień, do kolekcji dołączyliśmy spektakl “Ponad Strachem”. Nasza największa dotychczas produkcja zebrała świetne recenzje i pokazała ogromny potencjał, który drzemie w naszych artystach.

fot. Dawid Linkowski

2022
2021

Ten rok upływa nam na intensywnych przygotowaniach do nowej premiery – właśnie kończymy pracę nad teledyskiem. Po dwunastu latach wciąż prężnie działamy – bądźcie z nami!

fot. Patryk Klein

Pandemiczny rok to zamknięte teatry, sale prób, szkoły. W tym trudnym dla naszych podopiecznych czasie udało nam się przygotować wspólnie koncert online „Niezapomniane Melodie”.

fot. Zuzia Czerniak

2020
2019

Bardzo emocjonalnym dla nas wszystkich momentem było spotkanie na jednej scenie kilku „pokoleń” aktorów Stowarzyszenia podczas obchodów dziesięciolecia naszej działalności.

fot. Beata Kiedrowicz

Naszym dotychczas największym przedsięwzięciem była premiera „Chłopców z Placu Broni” na podstawie powieści Ferenca Molnara, który powstał w szerokim składzie na zdjęciu powyżej!

fot. Jan Bielawski

2018
2016

Kolejnym projektem Stowarzyszenia był wyjątkowy koncert „Cudowne Musicale – od West Endu aż po Broadway!”. Największe przeboje światowego musicalu odmieniły życie wielu z nas.

fot. Jan Bielawski

Zainspirowani życiem i twórczością Michaela Jacksona w kolejnych latach wyprodukowaliśmy musical „Blask” – nasz trzeci duży spektakl tryskający energią i tańcem.

fot. Łukasz Unterschuetz / trojmiasto.pl

2014
2012

Po kilkunastu miesiącach pracy, w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, odbyła się premiera musicalu „Trudne Pytania – Musical o sile ludzkich marzeń!”

fot. Piotr Pędziszewski / trojmiasto.pl

Po roku grania „Okruchów” przeprowadziliśmy kolejne castingi w całym Trójmieście i zaczęliśmy przygotowania naszego drugiego projektu.

fot. Anna Markowska

2011
2010

Nagraliśmy profesjonalny teledysk, płytę, zrobiliśmy sesje fotograficzne i zagraliśmy promujące koncerty. Wreszcie, 4-ego lipca, w Teatrze Miejskim w Gdyni odbyła się premiera. Napisaliśmy pierwszy rozdział naszej historii.

fot. Anna Markowska

Zimą oficjalnie zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie i zabraliśmy prawie setkę młodych, utalentowanych, przyszłych aktorów na obóz szkoleniowy w Kudowej-Zdrój.

fot. Anna Markowska

2010
2009

Serią wiosennych castingów do musicalu „Okruchy Życia – Anioły są wśród nas…” rozpoczęliśmy działalność Stowarzyszenia. We wrześniu ruszyły regularne zajęcia teatralne.

fot. Anna Markowska

Sponsorzy i partnerzy

Patronat honorowy

Patronat medialny

Przyjaciele